Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Jest taki zwyczaj że, klasa maturalna bierze udział w pielgrzymce do Częstochowy. Nie inaczej jest w naszej szkole. Uczniowie klasy IV Technikum dnia 12.03.2018 udali się na taką pielgrzymkę. Maturzyści postanowili powierzyć swoją maturę  „sile wyższej” , by poszła jeszcze lepiej. 4 rano okazała się wyzwaniem dla niektórych. Zaspani, ale ciekawi wyruszyli do Częstochowy. Razem z Maturzystami do Częstochowy i Oświęcimia udali się wychowawczyni Pani Jolanta Drzewiecka , Pani Alina Kużdżał, oraz Ksiądz Marcin Babiński. W Częstochowie uczniowie wzięli udział we  Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Marcina i Ojca Paulina w intencjach wiadomych maturzystom. Uczniowie mieli czas na indywidualną modlitwę , możliwość skorzystania ze spowiedzi i udział w drodze Krzyżowej na wałach Jasnogórskich. Drugą część pielgrzymki maturzyści spędzili w Auschwitz Birkenau I i Auschwitz II Birkenau (Brzezinka). Są to dwa największe CMENTARZE BEZ GROBÓW w Europie. Nawet największym twardzielom udzieliła się smutna wymowa tego miejsca. Nie obyło się bez łez. Dzięki niesamowitej charyzmie  przewodnika pobyt w Auschwitz stal się dla maturzystów  czymś nie zapomnianym. Aby tradycji była zadość w drodze powrotnej maturzyści wstąpili do Mc Donald’s na zasłużony posiłek.

Około 21:30 maturzyści wrócili do Radomyśla.

 Z tego miejsca Maturzyści chcieliby  podziękować  Pani Jolancie Drzewieckiej za pomoc w organizacji wyjazdu, Księdzu Marcinowi za opiekę duchową , Pani Alinie Kużdżał za towarzyszenie w tej pielgrzymce, panom Kierowcom oraz Panu przewodnikowi z Oświęcimia, który otworzył nam oczy na krzywdę ludzką.