WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

Co roku we wrześniu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wyjeżdżają na wycieczkę integracyjną. W tym roku wyjazd zaplanowany został na 19 września. Pogoda już od samego rana zapowiadała piękny i słoneczny dzień, więc pełni zapału i energii do zwiedzania uczniowie klasy I Technikum i klasy I Szkoły Branżowej wyruszyli w drogę. Najważniejszym celem wyjazdu był grób księdza prałata Zająca – wieloletniego katechety w Zespole Szkół, a także gorliwego patrioty, więźnia obozów koncentracyjnych i oddanego Bogu i ludziom kapłana. Każdego roku uczniowie szkoły dbają o porządek, stawiają kwiaty, zapalają znicze. Ksiądz Marcin Babiński wraz z uczniami pomodlił się za księdza Zająca i innych spoczywających na tym cmentarzu. Złożeniem kwiatów na grobie księdza prałata Zająca wpisaliśmy się w lokalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, pamiętając, że patriotyzm to także pamięć o lokalnych bohaterach.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali okoliczne zabytki. Największą atrakcją cieszył się Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, gdzie można podziwiać położone w malowniczym krajobrazie, różnie uformowane skały piaskowe.

Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Uczniowie klas pierwszych mogli się lepiej poznać. Piękna pogoda i malownicze krajobrazy sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.