Wizyta w Hucie szkła w Ładnej

    10 października uczniowie klasy I Technikum, I i II Branżowej wzięli udział w wycieczce dydaktycznej, poświęconej procesowi produkcji szkła (zagadnienia realizowane na lekcjach  chemii).  Korzystając z uprzejmości właściciela zakładu – Huty Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak
w Ładnej, uczniowie mieli możliwość poznania procesu produkcji szkła. Huta jest jednym z nielicznych zakładów, i to stanowi jej atut, w których można zaobserwować ręczną produkcję szkła.  Cały proces  – obróbki od niepozornego kruszywa do momentu otrzymania szerokiej gamy, różnokształtnych
i różnobarwnych, szklanych naczyń, robił na nas imponujące wrażenie. Podziwialiśmy umiejętności
i pracę osób wykonujących te wspaniałości. W tym miejscu gorąco dziękujemy właścicielowi za życzliwość i pomoc w organizacji tejże wycieczki, a panom, którzy nas oprowadzali również za życzliwość i za całą przekazaną wiedzę.

    Ponadto, korzystając ze sprzyjającej pogody, zwiedziliśmy Górę św. Marcina, ruiny gotyckiego zamku i podziwialiśmy piękną panoramę miasta Tarnowa.

Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
Opiekunowie: M. Pluta, P. Szocik, Ł. Krukowski