TEST WIEDZY HISTORYCZNEJ „POLSKA NIEPODLEGŁA”

TEST WIEDZY HISTORYCZNEJ „POLSKA NIEPODLEGŁA”

26 października 2018 roku grupa 15 uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor, Anną Brożyną, wzięła udział w IV Radomyskim Teście Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego i rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Test składał się z 24 pytań testowych dotyczących historii Polski z lat 1914-1922. W tym roku ważnym zagadnieniem była historia legionistów z terenu gminy Radomyśl Wielki. Tegoroczna edycja testu miała formę otwartą, w zmaganiach mogli uczestniczyć mieszkańcy miasta i gminy Radomyśl Wielki. Po teście odbyło się losowanie nagród dla wszystkich piszących test. Natomiast wręczenie nagród dla laureatów będzie miało miejsce podczas radomyskiego Święta Niepodległości 11 listopada.

fot. Urząd Miejski w Radomyśl Wielkim