„REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” i „ SIEDEM WSPANIAŁYCH PIEŚNI”

„REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” i „ SIEDEM WSPANIAŁYCH PIEŚNI”

„Siedem wspaniałych pieśni” – pod takim tytułem 9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze obchody rozpoczęło odśpiewanie przez licznie zgromadzoną młodzież o godz. 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego – „Mazurek Dąbrowskiego”. Tym właśnie akcentem włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „ Rekord dla Niepodległej”. Podczas dalszej części akademii uczniowie klasy III Technikum przybliżyli wszystkim zebranym historię pieśni, które przez stulecia uchodziły za polskie hymny narodowe. Pieśni te nasi przodkowie śpiewali w chwilach narodowych triumfów, jak również w momentach tragicznych. Każdy z tych utworów ma swoją historię ściśle powiązaną z dziejami Polski. A my, śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne, oddajemy hołd wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, radujemy się wolnością, mamy własne, suwerenne państwo. Poznając naszą historię, przekazujemy młodemu pokoleniu miłość do Ojczyzny, integrujemy szkolną społeczność.

Po zakończeniu uroczystej akademii uczestnicy zostali poczęstowani specjalnie upieczonymi na tę okazję ciastkami w barwach narodowych. Zostały one przygotowane przez uczennice klasy II Szkoły Branżowej wraz z panią Marta Plutą.

Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które przygotowały to ważne wydarzenie serdecznie dziękujemy.

GALERIA