Aby nie zaginęła pamięć

Aby nie zaginęła pamięć

28 listopada w kaplicy przy radomyskim cmentarzu odbyło się nabożeństwo za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły. Poprzedził je krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III Technikum. Przypominał on o potrzebie pamięci i wdzięczności wobec tych, którzy w minionych latach tworzyli szkolną społeczność. Przywołane zostały nazwiska zmarłych pedagogów i wychowawców, nie zapomniano również o zmarłych absolwentach Zespołu Szkół. Uczniowie podkreślili również że tegoroczne zaduszki wpisują się w obchody 100-lecia niepodległości Polski i złożyli hołd zmarłym, którzy na terenie Radomyśla walczyli o wolność Ojczyzny.

Po części artystycznej miała miejsce Msza św, w czasie której  polecaliśmy Bogu  wypominanych zmarłych. W czasie kazania ks. Katecheta przypomniał o konieczności kontynuowania dzieła, zapoczątkowanego przez zmarłych pedagogów, oraz o o odpowiedzialności, którą nakłada na nas tak bogata historia szkoły.

Cieszymy się że w bogatej gamie rozmaitych szkolnych uroczystości znalazło się miejsce również i na to piękne, pełne refleksji i zadumy spotkanie.