Olimpiada z Teologii

 

15 listopada dziewięciu uczniów naszej szkoły wzięło odział w pierwszym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej. Olimpiada jest konkursem przedmiotowym, adresowanym do uczniów pragnących pogłębić swoją wiedzę z teologii. Konkurs, organizowany każdego roku przez inną diecezję Polski wymaga opanowania szerokiego materiału z takich dziedzin teologicznych jak: znajomość Biblii,  historia Kościoła, znajomość sztuki sakralnej, wiedza o sytuacji Kościoła w świecie współczesnym. W tegorocznej, XXIX edycji Olimpiady, organizowanej przez Diecezję Opolską wzięło udział 16 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Najlepsi z nich wezmą w styczniu udział w II etapie, rozgrywanym w poszczególnych diecezjach, a najlepsi z najlepszych powalczą w maju o zwycięstwo na szczeblu ogólnopolskim.

Tegoroczne eliminacje szkolne wygrała dwójka uczniów klasy III Technikum: Klaudia Kieraś i Norbert Ratusiński i to oni będą reprezentować Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim w etapie diecezjalnym Olimpiady.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.