PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W RADOMYŚLU WIELKIM

 „Nie będziesz radosny, kiedy wszystko będziesz trzymał dla siebie” mówił św. Jan Chrzciciel. Ludzie, którzy dają, to ludzie szczęśliwi i radośni. Ci, którzy wszystko zatrzymują dla siebie, nigdy szczęścia nie dostąpią. Jesteśmy wartościowymi osobami, wtedy gdy potrafimy dać coś z siebie, kiedy dzielimy się tym, co mamy z drugim człowiekiem, kiedy po prostu jesteśmy otwarci na potrzeby innych. Ostatnie tygodnie i dni przed Świętami Bożego Narodzenia, to czas pomagania innym. W myśl tego przesłania społeczność Zespołu Szkół  w Radomyślu Wielkim włączyła się w akcje charytatywne. W grudniu zostały zebrane maskotki, które młodzież przekazała małym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Miejmy nadzieję, że pluszowe zabawki choć trochę umilą pobyt w szpitalu i pozwolą dzieciom zapomnieć o chorobie.

Oprócz tego zebrana została żywność w ramach akcji „Rodacy bohaterom”, którą przekazano Stowarzyszeniu Odra – Niemen, za pośrednictwem którego  trafi do potrzebujących Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą.

Młodzież i nauczyciele licznie włączyli się w obie zbiórki, pokazując swoje wielkie serce i dobroczynność.