Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Mielcu

7 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Mielcu – panią st. sierż. Eweliną Ziemba. Pani funkcjonariusz pracuje w Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Mielcu, i przedstawiła młodzieży konsekwencje prawne związane z nadużywaniem przepisów prawa, niebezpieczeństwem demoralizacji, zagrożeniami internetowymi – cyberprzemocą, toksycznym wpływem środowiska rówieśniczego.

   Celem tych regularnych spotkań prewencyjnych jest uczenie i uświadamianie młodych ludzi o konieczności przestrzegania prawa, o formach obrony przed jakimikolwiek formami przemocy, a także przygotowanie do „startu” w dorosłą rzeczywistość, dotyczącej szczególnie znajomości  Kodeksu Karnego i kodeksu Prawa Cywilnego.