Lekcja na 12 gwiazdek w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim

Lekcja na 12 gwiazdek w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim

Atmosfera i sposób prowadzenia, zaangażowanie pań i udzielanie nam nowych wiadomości o UE, to było najciekawsze w lekcji. Dziękujemy za takie spotkanie! – podkreślali  uczniowie naszej szkoły po warsztatach europejskich, które  przeprowadzono 13 maja 2019 roku
w naszej szkole.

Spotkanie zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z miejscowości do 50 000 mieszkańców
z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich  był Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie
z międzynarodowymi sieciami informacyjnymi Europe Direct i Eurodesk.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć, jak i ich bliskich, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników, jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych
z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności
 – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Sylwia K. Mazur, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy. Panie prowadzące były świetnie przygotowane do pracy z młodzieżą, potrafiły nawiązać kontakt i w przystępny sposób przedstawić problematykę z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej. Forma zajęć, która prowadzona była z wykorzystaniem licznych pomocy dydaktycznych, była bardzo atrakcyjna dla młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których uczniowie mieli możliwość wykazać się swoją wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody.

W imieniu dyrekcji szkoły i uczestników zajęć dziękujemy serdecznie prowadzącym za zaangażowanie i rzetelność w prowadzeniu zajęć.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Monika Szocik, nauczycielka WOS-u i historii
z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim.

ZOBACZ ZDJĘCIA