KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ W RADOMYŚLU WIELKIM

To już kolejny raz, kiedy nauczyciele Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim za swoje działania zostają docenieni przez instytucje unijne. Po nominacji w konkursie Edu Inspiracje za realizację projektu Erasmus +, tym razem wyróżniona została Pani Monika Szocik – nauczycielka historii i WOS-u w naszej szkole. Pani Monika, jako jedna z grupy 24 nauczycieli z całej Polski na zaproszenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej  w Polsce miała okazję w dniach 5-7. 06.2019 roku uczestniczyć w wizycie studyjnej  w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli. Pani Monika już od początku swojej pracy zawodowej realizuje i uczestniczy w wielu projektach, zarówno krajowych jak i europejskich. I to właśnie za udział w jednym z nich: „Lekcja na 12 gwiazdek” została nagrodzona wyjazdem do Brukseli. Wizyta zarówno w Komisji Europejskiej jak i w Parlamencie Europejskim obfitowała w szereg spotkań z ludźmi, którzy na co dzień są pracownikami tych instytucji. To możliwość rozmów z osobami, którzy swoją wiedzą i pasją dzielą się z innymi. Tematyka spotkań studyjnych była bardzo różnorodna: od roli i funkcjonowania Komisji Europejskiej poprzez działania i rolę Komisji Europejskiej w dziedzinie edukacji, aż po bardzo aktualny dziś temat Fake news i dezinformacja dotycząca UE. To także możliwość poszerzenia swojej wiedzy i przyjrzenia się pracy tych instytucji od „kuchni”. Dla osób wyróżnionych jest to również motywacja do dalszych działań w realizacji kolejnych projektów unijnych i nie tylko. Spotkanie tak licznej grupy nauczycieli w jednym miejscu to również wymiana doświadczeń w pracy z młodzieżą. Wyjazd to nie tylko spotkania, ale także bogaty program kulturowy: zabytkowy rynek Grand Place z ratuszem, symbol Brukseli – fontannę Mannaken Pis, biblioteka królewska oraz House of European History. Te trzy dni spędzone w Brukseli, dzięki staraniom wspaniałych ludzi, którzy byli odpowiedzialni za organizacje wyjazdu sprawiło, że pobyt był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników, którzy wrócili do Polski z nową wiedzą i energią do dalszej pracy.