ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Tak niedawno rozstawaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkań. Za nami ponad dwa miesiące beztroskiego czasu. Nie tak łatwo pożegnać wakacje, a już trzeba wrócić do szarej szkolnej rzeczywistości. Nowy rok szkolny rozpoczął się w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim Mszą świętą, którą odprawił katecheta ksiądz Antoni Król. Następnie młodzież wzięła udział w spotkaniu na sali gimnastycznej. Uroczystości na rozpoczęcie roku szkolnego towarzyszyły słowa wypowiedziane przez kardynała Wyszyńskiego „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć”. Samorząd uczniowski przypomniał wszystkim tragiczne wydarzenia związane z II wojną światową. Słowami poetów oddali hołd walczącym i poległym w walce o wolność.  Pani dyrektor nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która przeszła do historii jako największy  i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Zaznaczyła, że obowiązkiem wszystkich jest przede wszystkim pamięć o bohaterach, a także hołd dla ich bohaterstwa i poświęcenia. Dzięki ich ofierze żyjemy w wolnym kraju.

Reforma oświaty i wyjątkowy podwójny rocznik sprawił, ze sala na rozpoczęcie roku szkolnego była pełna. Dla uczniów klas pierwszych początek roku szkolnego to wyjątkowy dzień. Ale mamy nadzieję, że w szkolnej społeczności szybko odnajdziecie swoje miejsce, a my liczymy na wasze zaangażowanie w życie szkoły. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby nowy rok szkolny był przepustką do jak najlepszej przyszłości, drogą do spełnienia marzeń.

ZDJĘCIA