„Barwy mojej Ojczyzny”

W dniu 8 listopada 2019 roku odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu. Najważniejszym celem, który przyświecał tegorocznej edycji konkursu, było wydobycie wszystkich barw naszej ojczyzny. Organizatorzy zachęcali, aby w repertuarze uczestników znalazły się przede wszystkim utwory opiewające piękno ziemi ojczystej i wszystko to, co najbliższe i najpiękniejsze. Konkurs od wielu lat cieszy się ogromna popularnością a umiejętności recytatorskie i wokalne są na najwyższym poziomie.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Faustyna Kużdżał z klasy ITP. oraz Paulina Dyjak z klasy II T. Do konkursu przygotowała je pani Małgorzata Frask. Prezentowane utwory oceniane były przez niezależne jury powołane przez organizatora pod względem następujących kryteriów: dobór repertuaru, stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretacja utworu, prawidłowa wymowa, umiejętności wokalne, ogólne wrażenia artystyczne.

Wszystkim uczestnikom spotkania gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.