RADOSNE ŚWIĘTOWANIE

Młodzież naszej szkoły włączyła się w uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które zostały zorganizowane przez instytucje i organizacje działające na terenie gminy Radomyśl Wielki. W niedzielę, 10 listopada uczniowie bardzo licznie zgromadzili się na Sali gimnastycznej, aby wziąć udział w przedstawieniu grupy teatralno – wokalne GEST ze Zdziarca. Młodzi aktorzy przedstawili sztukę „Wesele w Bronowicach”, która nawiązywała do dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Na scenie można było podziwiać wspaniałą grę młodych aktorów, ich zapał i zaangażowanie. Organizatorom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych występów.

11 listopada uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny a także występ Chóru Puellae Orantes, który wykonał patriotyczny utwór „Missa pro Patria”. Dalsza część obchodów Święta Niepodległości miała miejsce na Rynku, gdzie pod pomnikiem delegacje złożyły wieńce i kwiaty, a następnie został odśpiewany Hymn Narodowy w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Uroczystość zwieńczyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za włączenie się w patriotyczne świętowanie – jest to wyraz waszej dojrzałości i świadomości Społecznej i obywatelskiej.