Zapach Świąt Bożego Narodzenia….

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”. 10 grudnia uczennice klasy III profilu Cukiernik nie tylko sporządziły ciasto, wypiekały je, ale i ozdabiały. Do dekoracji używały jadalnych ozdób jak i kolorowego lukru królewskiego, który oczywiści same wykonały. Nie obyło się również bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczennicom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz wiadomości teoretyczne poznane na zajęciach. Uczennicom warsztaty bardzo się spodobały i obiecały, że w swoich domach również upieką takie smakołyki.