DRODZY ABSOLWENCI ZESPOŁU SZKÓŁ W RADOMYŚLU WIELKIM!

„Nie bój się przyszłości. Czeka Cię wysiłek, ale też spokój spełnienia; czekają Cię dni, które wypełnisz treścią i życie, któremu co dnia nadajesz sens. Nie bój się przyszłości. Ona i tak przyjdzie”.

Drodzy Absolwenci!

Nasze życie to ciągła wędrówka, a do celu wiodą tak różne drogi. Czasem jest to twardy, ubity trakt, a innym razem wąska ścieżka, pełna kolein i wyboi. Jeszcze zakręty, i skrzyżowania zmuszające do obrania właściwego kierunku.

Wasza podróż wciąż trwa, właśnie dobiega kresu jej kolejny etap – nauka w szkole. Kończy się prosta droga, którą wspólnie wędrowaliście, pokonując drobne przeszkody i życzliwe pomagając tym, którzy od czasu do czasu się potykali. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej, trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak wiele. Kuszą wielkimi sukcesami, ale czasem prowadzą na manowce. Tak łatwo pobłądzić
i stracić z oczu cel.

Drogie Koleżanki i kochani Koledzy. Wielki Polak, święty Jan Paweł II powiedział młodym ludziom: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze, niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś ty sam – każdy, każda”. Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalsza drogę i strzeżcie się niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Od nas, Dyrekcji, Wychowawców, nauczycieli, młodszych koleżanek i kolegów przyjmijcie najlepsze życzenia. Życzymy Wam:

  • prawdziwej radości, której nie daje ani wygoda, ani bogactwo, ani ludzka pochwała – daje ją zrobienie czegoś wartościowego;
  • abyście nie zatracili przyjaźni między sobą, gdyż przyjaźń podwaja radości,
    a o połowę zmniejsza przykrości;
  • takiej pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć dostatnio;
  • spotkań z takimi ludźmi, którzy będą Was kochać, którzy w chwilach trudnych dodadzą Wam odwagi, którzy Was pocieszą;
  • by uczucie lęku było bezpodstawne, a nadzieje i oczekiwania spełnione, by każdy
    z Was w nowym środowisku spotkał oddaną, bratnią duszę, by zawarta przyjaźń okazała się szczerą i wierną przyjaźnią.

Kończy się pewna historii i czas wyruszyć dalej. Tutaj zrobiliście już wszystko, co było można i trzeba!