Zaduszki Radomyskie

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci naszej.”

 

Pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem. Szczególnie w listopadzie wspominamy tych, którzy już odeszli. Odwiedzamy cmentarze, aby pomodlić się i pomyśleć o zmarłych najbliższych.

Tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych, z powodu panującej w kraju epidemii, były szczególnie trudne. Nasza szkoła każdego roku czciła pamięć zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów. W tym roku, choć jakże inne, również odbędą się tzw. Zaduszki Radomyskie. W dniu 12 listopada o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym
w Radomyślu Wielkim odbędzie się Msza święta  w intencji zmarłych.

Ci, którzy nie mogą być obecni, proszeni są o łączność za pomocą Internetu i udział w nabożeństwie. Jest to wyraz naszego szacunku, poczucia wspólnoty, a także pamięci o tych, których nie ma już wśród nas.