„RAZEM NA ŚWIĘTA”

„Zawsze, ilekroć 
 uśmiechasz się do swojego brata
 i wyciągasz do niego ręce,
 jest Boże Narodzenie. 
Zawsze, kiedy milkniesz, 
aby wysłuchać,
 jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć
pozwolisz by Bóg
 pokochał innych
 przez ciebie, 
Zawsze wtedy,
 jest Boże Narodzenie.”

Święta Bożego Narodzenia to najradośniejsze święta w ciągu całego roku oraz szczególny czas na całym świecie. I to właśnie na kilka dni przed tymi świętami uczniowie  wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim, postanowili zrobić coś dobrego i zanieść radość innym. Wspólną i wspaniałą inicjatywą było przyłączenie się do akcji „Razem na Święta”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę, a także budowanie więzi międzypokoleniowej. Czas  Adwentu to przecież spełnianie dobrych uczynków i pamięć o bliskich, ale także starszych, samotnych i chorych. Natomiast czas izolacji, który mamy obecnie w związku z pandemią w naturalny sposób rozwija potrzebę wspólnotowości i pomocy sąsiedzkiej. W myśl tych idei nauczyciele naszej szkoły odwiedzili osoby starsze, samotne i chore mieszkające w Radomyślu Wielkim. Podczas wizyty składając bożonarodzeniowe życzenia nauczyciele wręczyli wykonane przez uczniów stroiki, świąteczne kartki oraz upominki a także uśmiech i dobre słowo. Ten miły, ciepły gest dostarczył ludziom wielu wzruszeń, pokazał, że pamiętamy o nich, świadczył o naszej życzliwości, a dla uczniów był okazją do spełnienia dobrego uczynku. Dziękujemy uczniom oraz koordynatorom akcji p. Lidii Skowron, p. Monice Szocik i ks. Antoniemu Królowi za zaangażowanie i organizacje tego przedsięwzięcia. Wszystkim natomiast życzymy, aby ciepła i życzliwa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia nie kończyła się wraz z dniem 26 grudnia, ale żeby trwała każdego dnia. Wówczas każdego dnia Jezus będzie rodził się w naszych sercach, domach, rodzinach, a świat będzie lepszy!