Nasi uczniowie w projekcie „Szkolna Liga Gamingowa”

Na początku grudnia grupa uczniów z klasy 2 Technikum po gimnazjum w składzie: Łukasz Cholewa, Filip Cichoń, Kamil Dubiel, Kacper Krężel, Michał Tabor, Kamil Wąż wzięła udział w projekcie „Szkolna Liga Gamingowa” zorganizowanym przez Fundację Klub Młodych Liderów w współpracy ze Starostwem Powiatowym w Mielcu oraz Urzędem Miejskim w Mielcu.

Był to największy w naszym regionie międzyszkolny turniej gier komputerowych. Inicjatywa była odpowiedzią na obecną sytuację epidemiologiczną, która uniemożliwiła organizację tradycyjnych zawodów sportowych, a tym samym utrudniła międzyszkolną rywalizację oraz integrację. Do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu powiatu mieleckiego (ponad 60 szkół), które zmierzyły się ze sobą w następujących grach:

  1. League of Legends (5 vs 5) – najpopularniejsza na świecie gra strategicznozręcznościowa.
  2. Scrabble / Literaki – najpopularniejsza na świcie gra słowna.
  3. Piłka (w serwisie kurnik.pl) – gra strategiczna.

Nasi uczniowie osiągnęli 1/8 finału w grze League of Legends, zaprezentowali wysoki poziom umiejętności oraz potrafili ze sobą współpracować a także w ciekawy sposób spędzali wolny czas. Gratulujemy!