Uczestnictwo handlowców w ogólnopolskim webinarium.

Dobry handlowiec musi na bieżąco śledzić zmieniające się przepisy prawa. Ponieważ od 1 stycznia 2021 obowiązują nowe przepisy w zakresie sprzedaży detalicznej (podatek handlowy) oraz rozliczania podatku od towarów i usług, w dniu 11 lutego uczennice kl.3 TH wraz z pania Agnieszką Dragan uczestniczyły w webinarium: ”Podatek handlowy i Slim VAT – istotne zmiany dla sektora handlowego”.  Dzięki przychylności organizatorów i pozytywnej weryfikacji naszych zgłoszeń mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, które skierowane  było głównie dla firm sektora branży handlowej.

Wydarzenie było prowadzone na bardzo wysokim poziomie, gdyż firma PwC jest globalną organizacją działającą w 155 krajach całego świata, a w Polsce od ponad 30 lat.

Jest również zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowego, prawnego i audytu.

Podczas webinarium eksperci PwC omówili:

– status prawny podatku handlowego,

– konstrukcje podatku handlowego,

– wyzwania związane z obliczeniem podatku,

– faktury korygujące  zakupu w świetle zmian.

Dziękujemy bardzo organizatorom za możliwość udziału w webinarium. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pozwoliła uaktualnić wiedzę naszym handlowcom, a być może przyda się im w  dorosłym życiu zawodowym.