Nauka w praktyce – Cyfrowa przedsiębiorczość

Przyszłość handlu to zacieranie granic między sprzedażą online i offline. Rynek handlu elektronicznego w Polsce rozwija się bardzo szybko, w związku z czym coraz większego znaczenia nabiera e –commerce. Aby lepiej przygotować młodych ludzi do poruszania się po tym świecie, uczniowie kl. 2Tp i 3T w dniu 02.03.2021r. mogli uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Centralny Dom Technologii z Warszawy  przy wsparciu merytorycznym allegro, na temat: „ Cyfrowa przedsiębiorczość, jak mądrze sprzedawać w Internecie”. Podczas zajęć  nie zabrakło praktycznej wiedzy, oraz treningu nabytych umiejętności w formie realizacji konkretnych zadań.

Uczniowie pracując w grupach stali się przedsiębiorcami, którzy musieli:

-dokonać wyboru produktu który będą sprzedawać,

-wymyślić nazwę dla swojej firmy,

– dokonać wyboru rynku docelowego dla swoich produktów,

– przygotować materiał marketingowy w postaci plakatów, przy pomocy serwisu do projektowania canva.

Podczas 1,5 godzinnego spotkania uczniowie przygotowali strategię sprzedaży na podstawie konkretnych danych, podjęli konkretne biznesowe decyzje. Zajęcia były bardzo interesujące, gdyż opierały się głównie na praktycznym działaniu. Łączyły wiedzę o funkcjonowaniu e-commerce oraz przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas warsztatów będzie wykorzystana przez naszych uczniów  w przyszłości, a   może  wcześniej, oraz stworzy przyszłych rekinów biznesu. Organizatorem spotkania była p. Agnieszka Dragan.