Konkurs na Najładniejszy Mazurek

Mazurki wielkanocne to słodkości, bez których nie wyobrażamy sobie tradycyjnych polskich świąt wielkanocnych. Na naszych stołach te wypieki goszczą zwykle raz do roku i są ozdobą wielkanocnego stołu. Tradycyjny mazurek powstaje z kruchego ciasta. Brzegi górnej powierzchni placka zaznacza się rysunkiem z ciasta lub masy orzechowej lub migdałowej. Popularne jest też wykonywanie na wierzchu kratki z ciasta. Mazurek często przekłada się lub pokrywa jego wierzch masami oraz polewą, lukrem lub galaretką i zdobi owocami, orzechami, bakaliami.

Nawiązując do tradycji, w dniu 19 marca w Naszej szkole odbyło się wręczenie nagród w konkursie na „Najładniejszy Mazurek wielkanocny”. W rywalizacji brali udział uczniowie klasy 1 Szkoły Branżowej o profilu Cukiernik. Mieli oni za zadanie wykonać mazurek o dowolnym kształcie, jednak  tematyką miał nawiązywać do Świąt Wielkanocnych. Oceniana była w głównej mierze estetyka wykonania, nawiązanie do tematu, dobór barw i pracochłonność. Jury, po długiej dyskusji, wyłoniło laureatów konkursu:

  • I miejsce zajęła Karolina Kozioł,
  • II miejsce Sylwia Pięta,
  • III miejsce David Wolak,
  • wyróżnienie otrzymało ciasto Marty Machnik.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dużej kreatywności.