„Przyjaciele Boga” – owocny czas rekolekcji

Młodzież naszej szkoły w dniach od 17 do 19 marca br. miała możliwość uczestniczyć w prelekcjach wielkopostnych w ramach rekolekcji dla młodzieży, które w tym roku, z racji epidemii, transmitowane były on-line. Organizatorami rekolekcji były parafie mieleckie: Ducha Świętego oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Przyjaciele Boga” i zostały zorganizowane szczególnie dla młodzieży szkół średnich, a poprowadził je wrocławski kapłan i raper, ks. Jakub Bartczak.

Uczniowie podczas rekolekcji wpatrywali się w daną postać. Bohaterem pierwszego dnia był św. Jakub Starszy Apostoł, drugiego Matka Boża, a trzeciego św. Józef. Młodzież dzięki transmisji nie tylko wsłuchiwała się w nauki głoszone przez ks. Jakuba, ale również uczestniczyła we Mszy św., adoracji czy nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Tegoroczne rekolekcje, choć w nietypowej formie, były czasem modlitwy, napełnienia swoich serc łaską Bożą oraz uświadomienia sobie potrzeby bycia odważnym świadkiem Jezusa we współczesnym świecie.