Rok św. Józefa – konkurs

„Idźcie do Józefa” – pod takim hasłem, dnia 23 marca br., odbył się szkolny konkurs z racji trwającego w kościele roku św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021r.

Głównym celem konkursu było przybliżenie postaci św. Józefa. Uczniowie mieli za zadanie wysłuchać dwóch konferencji. Pierwsza z nich dotyczyła komentarza do Listu Apostolskiego „Patris Corde – z ojcowskim sercem”, papieża Franciszka, opublikowanego z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. Druga natomiast zatytułowana „Męskość i relacje damsko-męskie”, autorstwa ks. Piotra Pawlukiewicza, dotyczyła zagadnienia osoby ludzkiej oraz właściwego budowania wzajemnych relacji.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Ich zadaniem było uzupełnienie testu, składającego się z 35 pytań. Trzeba dodać, że młodzież wykazała się dużą wiedzą, prezentując wysoki poziom. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy II TG, Aleksandra Ryś, drugie miejsce zdobyła Faustyna Kużdżał z kl. II TP, a na trzecim miejscu uplasowała się Gabriela Wałęga z klasy III T.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!