Drodzy Absolwenci klasy III Szkoły Branżowej!

„Nie bój się przyszłości. Czeka Cię wysiłek, ale też spokój spełnienia; czekają Cię dni, które wypełnisz treścią i życie, któremu co dnia nadajesz sens. Nie bój się przyszłości. Ona i tak przyjdzie”.

Drodzy Absolwenci klasy III Szkoły Branżowej!

Dzisiejszy dzień jest dla Was szczególny. Mijają trzy lata wspólnej nauki. Okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Mijają trzy lata, które – jak sądzę – nie są stracone, a w Waszych myślach jest zdanie: ta szkoła mnie dużo nauczyła! Chciałbym, abyście zostawili w pamięci te najbardziej przyjemne i pełne wrażeń chwile. Wspominajcie naszą szkołę mile i z sympatią, pamiętajcie o nauczycielach i młodszych koleżankach i kolegach.

Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z naszą szkołą powoli, nieubłaganie dobiega końca. Spędziliście razem z nauczycielami i młodszymi kolegami w murach „zielonej szkoły” kilka lat. Były to lata pracy, ale i czasy zabawy, radości, zawiązywania przyjaźni, sympatii.  Rozejdziecie się wkrótce każdy w inną stronę. Kiedyś, za kilka, kilkanaście lat, gdy spojrzycie wstecz, zapewne będziecie chcieli wychwycić każde, nawet najdrobniejsze wspomnienia. Niejednokrotnie w okresie szkolnym narzeka się na szkołę, nauczycieli, na ciężką naukę, ale później z perspektywy czasu, chętnie by się do szkoły wróciło.

Przed Wami całe życie i związane z nim radości oraz smutki. Jedni z Was będą kontynuować naukę, innym uda się znaleźć upragniona pracę. Życzę wszystkim, aby założone priorytety i wyznaczone cele udało się pomyślnie zrealizować. Mam nadzieję, że będziecie szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.

Słowa podziękowania kieruję także w stronę rodziców za zaangażowanie oraz za wspomaganie organizacji życia klasowego. Dziękuję za ciepłe słowa, które pozwoliły nam stać się jeszcze lepszymi wychowawcami i pedagogami oraz przyczynią się do dalszej pracy nad kształtowaniem nas samych i dobrego oblicza szkoły.

Absolwenci! Przyjmijcie życzenia powodzenia w dorosłym życiu, ciekawej pracy, spełnienia marzeń i wyznaczonych celów.

 

Anna Brożyna

Dyrektor Szkoły

wraz z całym Gronem Pedagogicznym