KOLEJNE WAŻNE PROJEKTY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE!

Na dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 dotarła do nas bardzo dobra wiadomość, którą pragniemy się pochwalić. Dwa wnioski napisane podczas wakacji przez nauczycieli naszej szkoły w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023” przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną i zostały zatwierdzone do dofinansowania. Przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły projekty były na bardzo wysokim poziomie i dlatego zostały docenione przez instytucje zewnętrzne.

Dzięki tym projektom skorzysta nie tylko młodzież naszej szkoły, a także lokalna społeczność. I tak już w miesiącu wrześniu nasi uczniowie klas pierwszych wraz z seniorami wyjadą na wycieczkę integracyjną do Ciężkowic. Wyjazd będzie miał charakter zarówno turystyczny, jak i patriotyczno – duchowy. Będzie służyć poznaniu się uczniów klas pierwszych i będzie okazją do integracji międzypokoleniowej.

Kolejnym działaniem realizowanym dzięki uzyskanym funduszom będą międzypokoleniowe warsztaty ROBOTECH. W ciekawych zajęciach wezmą udział nie tylko uczniowie naszej szkoły ale także dzieci z przedszkoli, szkoły podstawowej i seniorzy. Prowadzone w ramach projektu zajęcia będą ukazywały inne możliwości związane z nauką oraz pokażą wartościowe sposoby spędzania wolnego czasu.

Projekty to forma integracji międzypokoleniowej, co pozwoli na budowanie głębszych relacji pomiędzy młodzieżą i seniorami, ukierunkowanych na wzajemne zrozumienie i szacunek. Inicjatywa chce pokazać starszemu pokoleniu, jakie możliwości nauki daje programowanie, że jest to zajęcie i dla młodszych i dla starszych – może być wspaniałym narzędziem do integracji międzypokoleniowej.

Wycieczka integracyjna będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy pokoleniami. Seniorzy, którzy posiadają dużą wiedzę, doświadczenie i dorobek życiowy, mogą przekazać młodemu pokoleniu wiele cennych wiadomości i wartości.

Podsumowując, na realizacji zadań projektowych zyska spora grupa osób. Będą to zarówno uczniowie szkoły, jak i inne środowiska lokalne, zwłaszcza seniorzy z gminy Radomyśl Wielki.

Podziękowania należą się nauczycielom, którzy wychodzą z inicjatywą i poszukują dodatkowych źródeł finansowania i działań, które mogą uatrakcyjnić pobyt i naukę w szkole.