PÓŁMETEK

Półmetek to impreza organizowana z okazji osiągnięcia połowy określonego szczebla edukacji, najczęściej szkoły średniej. Czasami jest to huczna i okazała okoliczność, porównywalna do balu studniówkowego. Półmetek odbywa się najczęściej w wynajętym lokalu, a zabawa trwa do białego rana. W takim wypadku obowiązują stroje wieczorowe, zaprasza się także osoby towarzyszące.

Na początku października – wychodząc naprzeciw tradycji –  uczniowie klas trzeciej i czwartej technikum uczestniczyli w imprezie półmetkowej.  Młodzież z klasy czwartej szczególnie czekała na to wydarzenie, ponieważ w poprzednim roku szkolnym, z powodu epidemii, nie było możliwości zorganizowania zabawy półmetkowej. Nie dziwi więc fakt, że tegoroczny półmetek należał do niezwykle udanych. Młodzież –  w wieczorowych strojach i wyśmienitych humorach – wraz z wychowawcami i nauczycielami miło spędzili czas, ciesząc się ze swojej obecności.  Była muzyka, taniec i świetna zabawa, nikt nie „podpierał ścian”, a czas mijał zdecydowanie za szybko. Z pewnością uczniowie będą mieli wiele pięknych wspomnień wspomnień z tego dnia.