Zbiórka pieniężna na rzecz dzieci z Elohim Covenant Academy w Ghanie

Dwa lata temu młodzież  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej  nawiązała kontakt z Elohim Covenant Academy w Ghanie, jej  dyrekcją i nauczycielami.  Na początku września młodzież i nauczyciele ZSP w Dulczy Wielkiej postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz Elohim Covenant Academy w związku z dramatyczną sytuacją placówki i jej uczniów w dobie epidemii COVID-19 i w obliczu wojny domowej w kraju.

Do zbiórki dołączyła także młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim. Samorząd Uczniowski, odpowiedzialny za zbiórkę w naszej placówce, zebrał kwotę 536,05 zł i 40 NOK. Łącznie ZSP w Dulczy Wielkiej zebrał kwotę 1260,00 dolarów amerykańskich ( 5 100,00 zł), która została przesłana na ręce pani dyrektor Margaret Ackonu. Tej kwoty potrzeba było, by  ubogie dzieci w Afryce mogły  wrócić do szkoły spełniać swe marzenia,  by choć na chwilę mogły zapomnieć o biedzie, głodzie, wojnie, bólu, czy śmierci najbliższych.

W imieniu swoim,  ZSP w Dulczy Wielkiej i Elohim Covenant Academy  serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół za każdą złotówkę przekazaną na ten szczytny cel.