Kształcimy się zawodowo – mechanik pojazdów samochodowych

26 października uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – zawodowej do serwisu i salonu MKT SKODA SERWIS w Woli Mieleckiej. Przedstawiciele zakładu oprowadzili uczniów, pokazując  praktyczną stronę postępowania od przyjęcia pojazdu do serwisu, poprzez diagnostykę, naprawę, aż do momentu, kiedy samochód ponownie wraca do klienta. Uczniowie zobaczyli także pracę wielu specjalistów, począwszy od salonu sprzedaży, warsztatu samochodowego, stacji diagnostycznej, blacharni oraz lakierni. Obejrzeli najnowsze modele samochodów osobowych marki Skoda i Kia. Największym zainteresowaniem  cieszyły się modele samochodów elektrycznych i hybrydowych Skoda Enyag iV oraz Kia Sorento – które są samochodami przyszłości.

Kilka dni później przedstawiciele salonu samochodowego MKT Serwis Skoda & ASO Volkswagen odwiedzili naszą szkołę, aby zaprezentować samochody elektryczne i hybrydowe. Dzięki temu nasi uczniowie mieli możliwość przetestowania tych modeli.