Najpiękniejsze mazurki wielkonocne – KONKURS

W ramach „Festiwalu Produktów Lokalnych, Rękodzieła Artystycznego i Ludowego” realizowanego przez Gminę Radomyśl Wielki w ramach unijnego projektu grantowego odbył się konkurs na Najpiękniejszy mazurek wielkanocny. Do rywalizacji stanęła młodzież z okolicznych miejscowości, podzielona na kilkuosobowe drużyny. Każdy zespół otrzymał upieczone wcześniej kruche ciasto oraz zestaw różnych, służących do dekoracji, elementów: suszone owoce, rodzynki, migdały, itp.

Mazurek tradycyjne ciasto, którego nie może zabraknąć na stole wielkanocnym. Najważniejsze w przygotowaniu jest piękne ozdobienie ciasta, które powinno nawiązywać do okresu świątecznego.

Rywalizujące w konkursie drużyny wykazały się talentem kulinarnym i zdolnościami plastycznymi. Wszystkie mazurki prezentowały się pięknie. Wyniki konkursu:

I miejsce – Żarówka

II miejsce – Janowiec

III miejsce – Zdziarzec

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.