Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych – Akademia Eurocash

W dniu 10.05.2023 uczniowie naszej szkoły w zawodzie technik handlowiec (kl. 1T, IIIT, IVTP) wraz z p. Lidią Skowron i Agnieszką Dragan uczestniczyli w kolejnej edycji Festiwalu Umiejętności Zawodowych, który jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym od 2020r. Jego celem jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarach szeroko rozumianej logistyki oraz handlu. Podczas wydarzenia on-line odbyły się prelekcje prowadzone przez profesjonalnych trenerów Akademii Umiejętności Eurocash posiadający ponad 20-letnie doświadczanie zawodowe w branży handlowej, którzy dysponują szeroką wiedzą fachową.

Tematy, które zostały poruszone podczas tegorocznej edycji to:

– Gdzie i w jakim zawodzie możesz znaleźć zatrudnienie w ramach Grupy Eurocash?

– Zacznij karierę w Grupie Eurocash! – oferta dla uczniów i absolwentów szkół.

– Sklep spożywczy bez tajemnic – jak funkcjonuje?

– Zespół do zadań specjalnych – skąd się bierze towar na sklepowych półkach?

– Praca zespołowa- podział zadań i odpowiedzialności.

Celem każdej edycji Wirtualnego Festiwalu jest również przekazanie uczniom wiedzy (w ramach doradztwa zawodowego) jak planować swoją ścieżkę zawodową, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje osobiste i zawodowe.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w Festiwalu Umiejętności Zawodowych i miejmy nadzieję, że do zobaczenia za rok!