Kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz edukacja ekonomiczna powinna odbywać się od najmłodszych lat zarówno w edukacji formalnej, jak i poprzez obserwację najbliższego otoczenia. Dlatego ważne są zarówno wzorce, z jakimi mają styczność uczniowie, jak i propagowanie proaktywności społeczeństwa w tym zakresie, szczególnie w lokalnym otoczeniu.
W dniu 7 październik 2024, uczniowie naszej szkoły wzięli udział on-line w XXI Konferencji Naukowej połączonej z XVII Zjazdem Nauczycieli Przedsiębiorczości i Przedmiotów Ekonomicznych, której celem była wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących współczesnych problemów i wyzwań kształcenia ekonomicznego na poziomie podstawowym, ponadpodstawowym i wyższym.
Podczas tegorocznego zjazdu podjęta została problematyka dotychczasowych doświadczeń w zakresie edukacji ekonomicznej w Polsce oraz koniecznych zmian w tym zakresie, w odniesieniu do potrzeb wynikających ze zmieniających się realiów. Interesującą częścią wydarzenia były dyskusje panelowe z udziałem naukowców, praktyków, przedstawicieli samorządu terytorialnego i otoczenia biznesu, na temat czynników rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, ale także potrzebnych zmian w kształceniu ekonomicznym dostosowanym do realnych potrzeb uczniów. Podczas konferencji prezentowano swoje doświadczenia, wyniki badań, oraz opinie na temat: zagadnień związanych z rozwojem człowieka jako osoby przedsiębiorczej we współczesnym świecie; zarządzania projektami; gospodarki rynkowej; finansów osobistych; rynku pracy; przedsiębiorstw; konieczności upowszechniania w społeczeństwie wiedzy ekonomicznej oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych.
Podczas pierwszego dnia Konferencji w wykładach uczestniczyli uczniowie kl. III Technikum wraz z p. A. Dragan. Zagadnienia w których mogli oni uczestniczyć były dla nich bardzo istotne, gdyż nawiązują one do podstawy programowej przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości oraz nowego przedmiotu szkolnego biznes i zarządzanie.