Pożegnanie Maturzystów

„Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych , nie odkrytych dróg…”

Słowami poety, Adama Asnyka, zakończyliśmy rok szkolny klasy IV Technikum. Była to uroczystość inna niż wszystkie ze względu na obostrzenia będące następstwem pandemii Covid-19. Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawczyni klasy, Pani Stanisławy Żmudy, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

Drodzy Uczniowie!!!

Ostatni rok szkolny za Wami. Jednak ten, który się skończył, nie był podobny do innych. W związku z pandemią koronawirusa, przez wiele miesięcy lekcje prowadzone były zdalnie. Mam jednak nadzieję, że to nie był stracony czas. Jestem przekonana, że wykorzystaliście spotkania z nauczycielami na gruntowne przygotowanie do egzaminów zawodowych i do matury.

Spędziliście razem z nauczycielami i młodszymi kolegami w murach naszej szkoły kilka lat. Były to lata pracy, ale i czasy zabawy, radości, zawiązywania przyjaźni, sympatii.  Rozejdziecie się wkrótce każdy w inną stronę. Wejdziemy w nowe środowiska, rozpoczniecie studia lub podejmiecie pracę zawodową. Mam nadzieję, że długo jeszcze będziecie wspomnieniami wracać tu, do „zielonej szkoły”, a w Waszej pamięci będzie to miejsce przyjazne.

Przed Wami ważne egzaminy dojrzałości, które będą sprawdzianem wiedzy i zdobytych umiejętności. Trzymam kciuki i życzę, aby wyniki były powodem do dumy i zadowolenia.

Przed Wami wiele dróg, co w świat prowadzą.  Mam nadzieję, że każdy z Was odnajdzie w sobie chęć robienia rzeczy pięknych i ważnych. Życzę Wam uśmiechów losu, byście mogli z tysiąca dróg wybrać tę jedną, najlepszą, która da Wam poczucie spełnienia.

Wierzę, że wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły, będziecie rozwijać i pogłębiać w dalszym życiu.

Słowa podziękowania kieruję także w stronę rodziców za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły oraz za wspomaganie organizacji życia klasowego. Dziękuję za ciepłe słowa, które pozwoliły nam stać się jeszcze lepszymi wychowawcami i pedagogami oraz przyczynią się do dalszej pracy nad kształtowaniem nas samych i dobrego oblicza szkoły.

Życzmy Państwu wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim dumy i zadowolenia z osiągnięć swoich dzieci.

Absolwenci! Przyjmijcie życzenia powodzenia w dorosłym życiu, ciekawej pracy, spełnienia marzeń i wyznaczonych celów.

Anna Brożyna

Dyrektor Szkoły

wraz z całym Gronem Pedagogicznym