Wyróżnienie w Ogólnopolskim rankingu  – Brązowa Tarcza dla Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim!

 

Wyróżnienie w Ogólnopolskim rankingu – Brązowa Tarcza dla Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim!

Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim, po roku przerwy, ponownie z Brązową Tarczą. Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez tygodnik edukacyjny Perspektywy. Nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych liceów i techników w Polsce w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2019.

Edukacyjny miesięcznik Perspektywy co roku przygotowuje rankingi najlepszych liceów
i techników w Polsce. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.
W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły. Wyniki egzaminu zawodowego w naszej szkole co roku są bardzo wysokie. Właśnie dzięki bardzo dobrym wynikom egzaminu otrzymaliśmy w tym roku szkolnym tytuł Brązowej Tarczy. Należy zaznaczyć, że na świetne wyniki egzaminów przekłada się w dużej mierze wykonana praca zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Młodzież aktywnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach, na których przerabiane są ogromne ilości testów i wykonane przykładowe egzaminy, co przekłada się na bardzo wysokie wyniki. Jest to praca ciężka i wymagająca czasu, zarówno uczniów i nauczycieli, jednak uzyskiwane efekty pozwalają zapomnieć o trudnej drodze do sukcesu.

Wśród 50 techników z województwa podkarpackiego uplasowaliśmy się na 23 miejscu, a wśród techników z powiatu mieleckiego zajmujemy 4 miejsce. Jesteśmy również w gronie pięciuset techników z całej Polski, które zostały wyróżnione w rankingu przeprowadzonym przez czasopismo Perspektywy. Dla tak niewielkiej szkoły jest to ogromna satysfakcja i radość, ponieważ doceniona została nasza praca, którą wkładamy w jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminów, zarówno maturalnych, jak i zawodowych. Pomimo tego, że miniony rok szkolny dla naszej szkolnej społeczności był bardzo trudny i tak daliśmy radę! Tym bardziej satysfakcja jest ogromna. Oczywiście jest to również duża mobilizacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby w przyszłości sięgnąć po Srebrną a może  – kto wie – i Złotą Tarczę!

Tytuł Brązowej Tarczy uzyskany przez naszą szkołę, to potwierdzenie wysokiego poziomu nauki i efektywnej pracy nauczycieli. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom.