Akademia z okazji 11-ego listopada, III Radomyski Test Wiedzy

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 13 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji akademia oraz III Radomyski Test Wiedzy Historycznej pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, i zaproszeni goście.  Uczniowie klas II i IV Technikum przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

Po programie artystycznym odbył się III Radomyski Test Wiedzy Historycznej poprowadzony przez uczennice klasy IV, Patrycję Bawoł oraz Katarzynę Gakan. W teście brało udział łącznie 15 uczniów: 8 uczniów Gimnazjum Publicznego, oraz 7 uczniów Zespołu Szkół.  Na podium tegorocznej edycji Testu Wiedzy Historycznej uplasowali się kolejno: Krystian Jasina (klasa IV T), Weronika Wałęga (Gimnazjum Publiczne), Łukasz Kmieć (klasa IV T).

Wszyscy uczestnicy odebrali nagrody z rąk Z-cy Burmistrza Radomyśla Wielkiego Pana Stanisława Lonczaka, oraz z Dyrektora Zespołu Szkół Pana Stanisława Prygi. Nagrodą główną był tablet multimedialny, ufundowany przez Burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Po programie odbył się pokaz filmu „Józef Piłsudski”.