Geniusz IT – po finale

Za nami emocjonujący finał konkursu Geniusz IT. Główną nagrodę i tytuł Geniusza IT zdobył Wiktor Jezioro z Pustkowa. Uczy się on w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. Co ciekawe, jego wychowacą jest pan Waldemar Lipiński, który przez lata był związany z naszą szkołą. Szczerze trzeba przyznać, iż właśnie Wiktorowi należała się główna nagroda. Taka wiedza w wieku 16 lat to fenomen. Gratulacje dla niego!

Krzysiek, jako jedyny z finalistów, dał pokaz umiejętności na żywo. Uzmysłowił widowni jak wielkim zagrożeniem jest phishing i to, że nigdy nie możemy się czuć bezpieczni w sieci. Pokazał, że nawet programy wielkich korporacji nie są wolne od wad. Może przez to nie znalazł się na podium konkursu… Brakło jednego (1!!!!) punktu do trzeciego miejsca. Jednak dla Zespołu Szkół Geniusz IT jest tylko jeden. Nikt poza naszym środowiskiem nie wie do końca na co stać Krzyśka i jak pomaga w funkcjonowaniu szkoły. Tego nie da się przeliczyć na punkty, kategorie i nagrody. Cała szkoła jest dumna i gratuluje sukcesu – bo inaczej tego nazwać nie można.

Na miejscu Krzyśka wspierała ekipa jego koleżanek i kolegów. 10 osób, które wstało  wcześnie rano, pojechało do Nowego Sącza i potrafiło zagłuszyć ponad 400 innych obecnych na sali. To się nazywa wsparcie. Nad wszystkim pieczę sprawowali panowie Łukasz Baran i Dariusz Wolak. Dziękujemy również panu Jerzemu Chmielowi, dzięki któremu podróż do Nowego Sącza odbyła się bezpiecznie i w komfortowych warunkach.

I cóż… Emocje powoli opadają. Dla osób postronnych może to być coś nieistotnego… Krzysiek – po kilku dniach stresu, wysiłku i pewno nadziei –  czuje zapewnie jakiś niedosyt. Jednak również się cieszy, w końcu pokazał szerokiej widowni, co potrafi. Zdobył również voucher na darmowe studia na kierunku informatycznym. Dla Zespołu Szkół to ogromna duma i coś wielkiego, że taki uczeń do nas uczęszcza. Cały Zespół Szkół, jak również ludzie z nami związani, przez te kilka dni trzymali kciuki i emocjonowali się występem Krzyśka. Było to na pewno wielkie wydarzenie w skali naszej szkoły, którego nigdy nie zapomnimy.