Lekcja na 12 gwiazdek

15 grudnia 2017 roku uczniowie klasy II Technikum Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim mieli okazję uczestniczyć w akcji edukacyjnej pt. „Lekcja na 12 gwiazdek”. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno – Ekonomiczne Absolwent, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Celem organizowanej akcji edukacyjnej jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o Unii Europejskiej. Zajęcia prowadzone przez dwuosobowy zespół prowadzących (eksperta z zakresu integracji europejskiej oraz animatora młodzieżowego) były niezapomnianą i atrakcyjną formą poszerzania wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Podczas warsztatów uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej oraz o Wspólnym Rynku, czyli edukacji i pracy w Unii, a także zdobyć nagrody w konkursie sprawdzającym. Aktywne formy przekazu, różnorodne materiały dydaktyczne, a także prowadzący Pani Sylwia Mazur oraz Pan Mykola Voronin zaktywizowały młodzież co sprawiło że zajęcia były dla nich interesujące.

 

 

opracowała: mgr. M. Szocik