Nasi uczniowie na Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Wysokiej Jakości- EKOGALA

W dniu 8 grudnia uczniowie kl. I i II technikum handlowego i uczennice kl. I profilu cukiernik uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Wysokiej Jakości. Ekogala organizowana jest od 2006r. przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Podczas targów młodzież zapoznała się z ofertą polskich jak i zagranicznych producentów żywności ekologicznej oraz ofertą produktów tradycyjnych wpisanych na listę prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych. Udział młodzieży w targach był świetną okazją do skosztowania smakołyków różnych kuchni. Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie pt. „ Ile prawdy jest o kawie”, przeprowadzonym przez p. Krystynę Judko. Podczas wykładu mogli zaobserwować destylację kawy tradycyjnej i korzennej oraz dowiedzieć się ciekawostek min. o kawie zielonej i ziołowej.

Opracowała: M.Pluta