Młodzież Zapobiega Pożarom 2019

Jak co roku młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i Naszej Szkoły uczestniczy w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizowany turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju, który odbył się 28 marca w Radomyślu Wielkim Naszą Szkołę reprezentowało 5 uczniów, spośród których dwoje awansowało do Turnieju Powiatowego. Najlepsi okazali się uczniowie klasy III Technikum Norbert Ratusiński i Mateusz Ryczek. Pozostali uczniowie, którzy brali udział to Aleksandra Dereń (III T), Klaudia Kieraś (III T) i Karolina Litwin (II T).

Wszystkim uczniom gratulujemy godnej postawy w reprezentowaniu Naszej Szkoły, a zwycięzcom życzymy powodzenia i sukcesu w dalszym etapie.

Fot. Gmina Radomyśl Wielki