Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim

W poniedziałek 24 lutego odbył się po raz drugi Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim. Wydarzenie to ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.Tegoroczna edycja DBI w ramach którego uczniowie klas I i II Technikum brali udział w wykładzie prowadzonym przez Pana Adama Ziemińskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który obejmował zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci oraz przestępczością internetową. Dzięki Panu Adamowi uczniowie dowiedzieli się jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu, oraz poznali sposoby na zabezpieczanie swoich danych w urządzeniach mobilnych. Po wykładzie nastąpiła krótka prezentacja dotycząca uzależnień od gier komputerowych i smartfonów. Na zakończenie imprezy uczniowie zmagali się w quizie multimedialnym „Bezpieczeństwo w sieci” w którym na podium znaleźli się:

 1 miejsce Paweł Litwin,

2 miejsce Alicja Nawój

3 miejsce Maksymilian Guła,

Wyróżnienie otrzymali: Gabriel Subernat oraz Filip Derlęga

Odpowiedzialni za koordynację i organizację Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim: Tomasz Krukowski, Łukasz Krukowski.