Festiwal Naukowy E(x)plory 2021

Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu Nauki E(x)plory we Wrocławiu to „Świat technologii”. Uczestnikami tegorocznej edycji Festiwalu byli uczniowie Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim. Pierwsza regionalna impreza w ramach Festiwalu Naukowego E(x)plory odbyła się we Wrocławiu, kolejne odbędą się w Olsztynie, Warszawie oraz Łodzi.

Głównym wydarzeniem był wykład Pana Piotra Koska – twórcy popularnego kanału na Youtube ASTROFAZA, który podczas wykładu opowiadał o źródłach energii przyszłości. Kolejnym wydarzeniem, w którym uczniowie brali udział były warsztaty „Piksel w aparacie fotograficznym/kamerze i wyświetlaczu LCD”. Mamy nadzieję, że wykłady i warsztaty przyczynią się do popularyzacji nauki oraz zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród uczniów naszej szkoły. Odpowiedzialny za organizację wydarzenia w szkole był p. Tomasz Krukowski.