Szkolny Konkurs Fryzjerski

I Szkolny Konkurs Fryzjerski online w ZS w Radomyślu Wielkim odbył się pod hasłem: ,,Wiosna w upięciach z włosów oczami młodych fryzjerów ”. Ze względu na pandemię został przeprowadzony zdalnie. W ciągu dwóch tygodni, od 22.02 – 05.03.2021 roku, uczennice klasy I i II Szkoły Branżowej w zawodzie Fryzjer mogły opracować, przygotować i zaprezentować fryzurę z wiosennymi akcentami. Fryzury wraz z tematyczną stylizacją mogły być wykonane na główce fryzjerskiej lub modelce. Dokumentacją Konkursu są zdjęcia i krótkie filmiki wykonanych upięć wiosennych i wiosennej stylizacji.

W konkursie wzięło udział 12 uczennic fryzjerstwa: 4 z pierwszej klasy i 8 z drugiej klasy Szkoły Branżowej – I Stopnia o kierunku fryzjer. Nad prawidłowością przebiegu Konkursu czuwało Jury, w skład którego weszli nauczyciele Zespołu Szkół. Członkowie jury docenili estetykę i technikę pracy, artyzm i kreatywność, elegancję upięcia oraz wiosenną stylizację. Wszystkie wykonane fryzury konkursowe okazały się ciekawe i eleganckie o różnorodnej stylizacji.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpiło 12.03.2021r. Laureatkami I Szkolnego Konkursu Fryzjerskiego online w ZS w Radomyślu Wielkim pod hasłem: ,,Wiosna w upięciach z włosów oczami młodych fryzjerów ”  zostały:

I miejsce ex aequo: Patrycja Dudek kl. II BP i Monika Żytniak kl. II BG

II miejsce i wyróżnienie za wyjątkową stylizację wiosenną: Kinga Ujas kl. II BP

III miejsce ex aequo:   Angelika Kilian kl. I B i Aurelia Ziobroń kl. I B

Laureatki otrzymały dyplomy i cenne nagrody Firmy AFK Gorlice.

Organizatorem i pomysłodawczynią konkursu była Pani Teresa Szczepańska, która prowadzi zajęcia z przedmiotów zawodowych w zawodzie fryzjer w naszej szkole.

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i kreatywności zawodowej.