I szkolny turniej w LEAGUE OF LEGENDS

W dniach od 23 kwietnia do 9 czerwca w naszej szkole odbył się I wewnątrzszkolny turniej w League of Legends. 

League of Legends (w skrócie LoL) to sieciowa gra komputerowa, która powstała w 2008 roku. Naprzeciwko siebie stają dwie pięcioosobowe drużyny, próbujące zniszczyć Nexus drużyny przeciwnej, po drodze pokonując stwory i struktury na liniach oraz potwory w dżungli. Nexus każdej drużyny znajduje się w sercu bazy, obok „fontanny”, gdzie gracze rozpoczynają grę. Obie bazy znajdują się na przeciwległych końcach mapy. Drogę do każdej bazy blokują 3 wieże rozlokowane na trzech liniach nazywanych górną, środkową oraz dolną. Za trzecią wieżą znajduje się struktura nazywana Inhibitorem, która po zniszczeniu powoduje przywołanie „super stworów” o potężnych statystykach ofensywnych i defensywnych. 

W szkolnej rywalizacji wzięło udział 25 uczestników tworząc 5 drużyn o następujących nazwach:

  • Jogurcik Pitny
  • Plan B
  • Potencjalna Piątka
  • MILK123
  • For FUN

Rywalizacja grupowa przeprowadzona została w nomenklaturze Bo3 (Best of 3), natomiast faza pucharowa w Bo5 (Best of 5).Z fazy grupowej, gdzie każda drużyna rozegrała 4 mecze, awansowały grupy: Jogurcik Pitny  Plan B, MILK 123 oraz For FUN. Po przeprowadzeniu komisyjnego losowania w półfinałach zmierzyli się ze sobą Jogurcik Pitny oraz For FUN, natomiast Plan B podejmował MILK 123. Mecz finałowy rozegrał się pomiędzy drużynami: Jogurcik Pitny i Plan B. po zaciętym i pełnym emocji pojedynku Jogurcik Pitny okazał się najlepszy i rozgromił Plan B wynikiem 3:1.

Zwycięska drużyna to uczniowie klasy II Technikum w składzie: Kamil Wąż, Mateusz Czapiga, Łukasz Cholewa, Przemysław Wałęga, Kamil Dubiel

Finał rozgrywek można było śledzić na żywo, a emocje zawodników i ich zaangażowanie udzieliły się także obserwatorom. Bardzo dobrze zaprezentował się Maksymilian Guła, który pełnił rolę komentatora. Profesjonalnie wyjaśniał niuanse gry, komentował i oceniał postępy uczestników. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i rywalizację.