SMAKI JESIENI

Jak wiadomo, bardzo ważnym aspektem gotowania jest sezonowość. Obecna pora roku nie jest tutaj wyjątkiem od reguły. Jesienne warzywa oraz owoce dostarczają nam wielu ciekawych, kulinarnych inspiracji. Jesienna dieta powinna różnić się jednak od naszego jadłospisu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Przede wszystkim powinien być on bardziej wzbogacony o produkty wpływające pozytywnie na naszą odporność. Dzięki nim mamy szansę uniknąć infekcji lub złagodzić ich przebieg podczas przeziębienia lub grypy. Co ważne, warto zadbać o dostarczenie organizmowi naturalnych antyoksydantów, regularnie spożywać posiłki i prowadzić aktywny tryb życia.

Jakie dary jesieni najczęściej trafiają na nasze stoły? Jesienne owoce to przede wszystkim jabłka – czerwone, złociste, występujące w wielu odmianach i doskonale nadające się do ciast i deserów, przekąsek, a także jesiennych przetworów. Jeszcze większe pole manewru w kuchni dają nam jesienne warzywa. Wśród nich królują przede wszystkim dynia, marchew oraz ziemniaki.

 Myśląc o darach jesieni, należy zwrócić uwagę w kontekście surowców kosmetycznych, ale również na to, że posiadają one cenne właściwości lecznicze, przynosząc ulgę w wielu dolegliwościach, z którymi przychodzi nam walczyć każdego dnia.

Uczennice naszej szkoły w zawodzie cukiernik oraz technik handlowiec przygotowały  poczęstunek z darów jesieni,  a koordynatorkami były panie M.Pluta,  A.Dragan, P.Czepiel. To był wyjątkowo kolorowy i smakowity dzień w naszej szkole!