Cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży – webinarium dla uczniów

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania technologiczne zarówno dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Nie sposób zaprzeczyć, że żyjemy już w hybrydowym świecie, a cyfrowe formy pracy i współpracy to obszary, w które należy poczynić największe edukacyjne inwestycje. Dzieci, młodzież i dorośli coraz częściej są zagubieni w gąszczu wizerunków swoich, znajomych i obcych w mediach społecznościowych. O manipulację i nieprawdę teraz łatwiej niż kiedykolwiek! Jak się w tym nie pogubić?

W dniu 03.10.23r. uczniowie kl. I T i II T w zawodzie technik handlowiec wraz z opiekunami przedmiotów zawodowych mogli uczestniczyć aktywnie w webinarium on-line „MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży” z udziałem dr Anny Kalinowskiej-Balcerzak.– kulturoznawcy, doktor nauk humanistycznych, badaczki społeczno-kulturowej.

Uczniowie mogli się przekonać, że życie rozgrywające się na ekranach urządzeń upośledza zdolności poznawcze, komunikacyjne i relacyjne młodzieży, dlatego w roku szkolnym 2023/2024 warto wprowadzić podział na budowanie nawyków online i offline, które pomogą uczniom zapanować nad cyfrowym chaosem, w jaki zostali porwani.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w webinarium i cenne wskazówki od Pani Doktor.