III Edycja Dnia Edukacji Finansowej

Dzień Edukacji Finansowej to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości finansowej społeczeństwa. W Polsce obchodzony jest 14 października, a organizatorem jest Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych. W ramach tego dnia organizowane są różnego rodzaju wykłady, warsztaty i debaty, które mają na celu zwiększenie wiedzy na temat finansów osobistych i inwestowania.

W tym roku Dzień Edukacji Finansowej odbył się 18 października w formie transmisji online oraz spotkań stacjonarnych. W programie znalazły się liczne warsztaty, wykłady i dyskusje, z zakresu finansów osobistych i inwestowania.

W tym dniu odbyła się również lekcja on-line, w której uczestniczyli uczniowie kl. VT (handlowcy ) wraz z opiekunem p. A. Dragan – pt. „Oszczędzanie i inwestowanie”. Lekcję poprowadził   prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, dhc mult., Prezes CFA Society Poland. Podczas 45 min. spotkania Profesor przybliżył młodzieży zagadnienia związane z oszczędzaniem i inwestowaniem, podpowiedział jak robić to skutecznie i bezpiecznie. Młodzi przyszli inwestorzy, mieli możliwość zadawania pytań, na które profesor chętnie odpowiadał. Dziękujemy za cenną lekcje.