PAMIĘTAMY – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…Święto zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach.

Tradycją naszej szkoły jest dbanie o cmentarz żołnierski, na którym spoczywają żołnierze różnej narodowości polegli na frontach pierwszej i drugiej wojny światowej. W okresie przed świętem zmarłych uczniowie ponownie udali się na cmentarz i porządkowali groby, aby uczcić pamięć poległych walczących o wolność. Każdego roku stawiane są kwiaty oraz znicze, które zapalają uczniowie szkoły. Akcja sprzątania cmentarza żołnierskiego została sfinansowana oraz zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miejskim w Radomyślu Wielkim.