Program „Moje miasto bez elektrośmieci”

Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim bierze udział w realizacji programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, którego celem jest zbiórka wszelkiego typu zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego oraz zużytych baterii.

Zachęcamy do oddawania elektrośmieci, które należy dostarczyć do szkoły i przekazać do recyklingu, bez względu czy jest to stara lodówka, pralka, mikrofalówka, komputer oraz te „niewidzialne” dla nas urządzenia tj. gadżety elektroniczne, słuchawki, myszki, e-papierosy, czujki dymu, drony, rowery i hulajnogi elektryczne, piloty, powerbanki, pendrive’y, zasilacze, ładowarki, niedziałające szczoteczki elektryczne do zębów, świetlówki itp.

Mała część elektrośmieci jest właściwie zebrana i poddana recyklingowi. Większość trafia na składowiska, gdzie jest palona lub przetworzona w nieprawidłowy sposób. Powoduje to ogromne straty cennych surowców, które mogłyby być ponownie wykorzystane. Nieodpowiednie postępowanie może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt.

Postępujmy właściwie z elektrośmieciami, przekażmy je do recyklingu.