„Bezpieczne płatności on-line: jak uniknąć pułapek w sieci”

Postęp technologiczny umożliwił nam wygodne dokonywanie zakupów i płatności poprzez smartfony i inne urządzenia. Jednakże, wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowe zagrożenia. W związku z tym w dniu 29.02.2024r. uczniowie kl. 2T w zawodzie technik handlowiec wraz z p. Agnieszką Dragan uczestniczyli w lekcji on-line zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości .W czasie lekcji poruszone zostały kwestie bezpiecznych zakupów i płatności online, a także czyhających zagrożeń. W szczególności uczniowie dowiedzieli się o:
– zagrożeniach podczas zakupów online,
– bezpiecznych praktykach podczas zakupów i płatności mobilnych,
– jak chronić swoje dane w sieci i rozpoznawać podejrzane sygnały?
– co zrobić, gdy damy się złapać w sieci?
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zadać ekspertowi pytania, które nasunęły się im podczas spotkania. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w ciekawej lekcji.