Tak wiele i tak niewiele ! – akcja zbiórki nakrętek

           

        Niepozorne nakrętki, odkręcane każdego dnia z plastikowych butelek, na ogół lądują w koszu na śmieci. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ten drobny, niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany może tak wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. W skupie 1 kg plastikowych nakrętek to średnio 80 groszy, tona nakrętek kosztuje 800 zł. Taka kwota wystarczy już, żeby w realny sposób wesprzeć osoby potrzebujące pomocy. Im więcej osób, instytucji włączy się w pomoc tym szerszy będzie zasięg oferowanej pomocy. Wystarczy wyrobić w sobie prosty nawyk –  zbierania plastikowych nakrętek…

            Mając tę świadomość i pragnąc pomóc, młodzież Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim podjęła się współpracy ze stowarzyszeniem „Bruno” w Rzeszowie. Stowarzyszenie to zajmuje się pomocą dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi, pomocą dzieciom i ich rodzinom w radzeniu sobie z problemami związanymi z niepełnosprawnością. W ciągu mijającego roku szkolnego zebraliśmy kilkanaście kilogramów nakrętek i przekazaliśmy je Stowarzyszeniu. W przyszłym roku akcja będzie kontynuowana, a my już teraz zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Razem możemy więcej.